  • Mfr # 1507-1/16X24X4
  • Zoro # G900778259
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1507-1/16X24X4
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
400 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 70A, Plain Backing