  • Mfr # 4050-1/16X24X4TAPE
  • Zoro # G200775262
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4050-1/16X24X4TAPE
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/16, 24" X 4ft Tape Buna Commerical 50