  • Mfr # 1055HG-116X36X4TAPE
  • Zoro # G300773502
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1055HG-116X36X4TAPE
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 60A, Adhesive Backing