  • Mfr # 50040-1/16X4X4TAPE
  • Zoro # G7369725
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
4"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-1/16X4X4TAPE
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
4"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
1/16, 4" X 4ft Tape Neo Economy 40