  • Mfr # 50070-1/16X6X5
  • Zoro # G7400909
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
6"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50070-1/16X6X5
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
6"
Rubber Length
5'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
1/16, 6" X 5ft Neo Economy 70