  • Mfr # 5313HG-1/2X10X3TAPE
  • Zoro # G300780135
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
10"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5313HG-1/2X10X3TAPE
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
10"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/2, 10" X 3ft Tape Buna HG 60