  • Mfr # 6060-1/2X10X3TAPE
  • Zoro # G800780444
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6060-1/2X10X3TAPE
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 60A, Adhesive Backing