  • Mfr # 387-1/2X12X10
  • Zoro # G900778297
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
387-1/2X12X10
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
3000 PSI
Description
Rubber Roll, Gum, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 40A, Plain Backing