  • Mfr # 1040HG-1/2X12X10TAPE
  • Zoro # G700771368
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-1/2X12X10TAPE
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
1/2, 12" X 10ft Tape Neo HG40