  • Mfr # 4060-1/2X12X4
  • Zoro # G400776465
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4060-1/2X12X4
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/2, 12" X 4ft Buna Commerical 60