  • Mfr # 5340HG-1/2X12X4TAPE
  • Zoro # G600768840
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-1/2X12X4TAPE
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/2, 12" X 4ft Tape Buna HG 40