  • Mfr # 5389HG-1/2X12X4TAPE
  • Zoro # G600769915
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5389HG-1/2X12X4TAPE
Rubber Width
12"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/2, 12" X 4ft Tape Buna HG 50