  • Mfr # 2830-1/2X12X4TAPE
  • Zoro # G700769617
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2830-1/2X12X4TAPE
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
550 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 30A, Adhesive Backing