  • Mfr # 1500-1/2X12X5
  • Zoro # G200780112
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1500-1/2X12X5
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
800 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 12 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 70A, Plain Backing