  • Mfr # 5340HG-1/2X12X5TAPE
  • Zoro # G100769217
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5340HG-1/2X12X5TAPE
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/2, 12" X 5ft Tape Buna High Grade 40 Durometer