  • Mfr # 50060-1/2Q
  • Zoro # G7371956
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
2"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50060-1/2Q
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
2"
Rubber Length
24"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 1/2 in, 60A, Plain Backing