  • Mfr # 5340HG-1/2X24X10TAPE
  • Zoro # G100769293
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5340HG-1/2X24X10TAPE
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/2, 24" X 10ft Tape Buna High Grade 40 Durometer