  • Mfr # 355HG-1/2X24X10TAPE
  • Zoro # G100778356
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
355HG-1/2X24X10TAPE
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 50A, Adhesive Backing