  • Mfr # 387-1/2X24X5TAPE
  • Zoro # G500777393
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
387-1/2X24X5TAPE
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
3000 PSI
Description
Rubber Roll, Gum, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 40A, Adhesive Backing