  • Mfr # 5346HG-1/2X36X4
  • Zoro # G000768921
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5346HG-1/2X36X4
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/2, 36" X 4ft Buna High Grade 70 Durometer