  • Mfr # 6030-1/2X36X4
  • Zoro # G700780285
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
6030-1/2X36X4
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 30A, Plain Backing