  • Mfr # 355HG-1/2X36X4TAPE
  • Zoro # G000778494
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
355HG-1/2X36X4TAPE
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/2, 36" X 4ft Tape HG NEO 50