  • Mfr # 50060-1/2R
  • Zoro # G7388327
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
4"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50060-1/2R
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
4"
Rubber Length
24"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 4 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 1/2 in, 60A, Plain Backing