  • Mfr # 50070-1/2Z
  • Zoro # G7394268
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50070-1/2Z
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 6 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 1/2 in, 70A, Plain Backing