  • Mfr # 5340HG1/32X12X10TAPE
  • Zoro # G100775140
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5340HG1/32X12X10TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/32, 12" X 10ft Tape Buna HG 40