  • Mfr # 2830-1/32X12X10TAPE
  • Zoro # G900772080
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2830-1/32X12X10TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
550 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/32 in, 30A, Adhesive Backing