  • Mfr # 5340HG1/32X12X4TAPE
  • Zoro # G000775172
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG1/32X12X4TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/32, 12" X 4ft Tape Buna HG 40