  • Mfr # 6040-1/32X12X5
  • Zoro # G500780652
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6040-1/32X12X5
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/32, 12" X 5ft Neo Commercial 40