  • Mfr # 5389HG1/32X24X15TAPE
  • Zoro # G200775668
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5389HG1/32X24X15TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/32, 24" X 15ft Tape Buna High Grade 50 Durometer