  • Mfr # 5389HG1/32X24X5TAPE
  • Zoro # G400775758
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5389HG1/32X24X5TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/32, 24" X 5ft Tape Buna HG 50