  • Mfr # 2840-1/32X24X5TAPE
  • Zoro # G600776777
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2840-1/32X24X5TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
550 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/32 in, 40A, Adhesive Backing