  • Mfr # 4060-1/32X36X4TAPE
  • Zoro # G400777424
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4060-1/32X36X4TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/32, 36" X 4ft Tape Buna Commerical 60