  • Mfr # 4070-1/4X10X3TAPE
  • Zoro # G700779913
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
10"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4070-1/4X10X3TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
10"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/4, 10" X 3ft Tape Buna Commerical 70