  • Mfr # 6040-1/4X12X4
  • Zoro # G200780839
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
6040-1/4X12X4
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/4, 12" X 4ft Neo Commercial 40