  • Mfr # 2080-1/4X12X4
  • Zoro # G600771567
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
2080-1/4X12X4
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 70A, Plain Backing