  • Mfr # 4050-1/4X12X5
  • Zoro # G000778760
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4050-1/4X12X5
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 12 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 50A, Plain Backing