  • Mfr # 355HG-1/4X12X5
  • Zoro # G000778968
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
355HG-1/4X12X5
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/4, 12" X 5ft HG NEO 50