  • Mfr # 50070-1/4QTAPE
  • Zoro # G7399910
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
2"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50070-1/4QTAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
2"
Rubber Length
24"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 1/4 in, 70A, Adhesive Backing