  • Mfr # 50050-1/4X2X4TAPE
  • Zoro # G7390138
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
2"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50050-1/4X2X4TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
2"
Rubber Length
4'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 50A, Adhesive Backing