  • Mfr # 6060-1/4X24X10
  • Zoro # G100781059
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6060-1/4X24X10
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 60A, Plain Backing