  • Mfr # 2850-1/4X24X10
  • Zoro # G400776298
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2850-1/4X24X10
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 24 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 50A, Plain Backing