  • Mfr # 2830-1/4X24X10TAPE
  • Zoro # G900772998
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2830-1/4X24X10TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
550 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 24 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 30A, Adhesive Backing