  • Mfr # 355HG-1/4X24X15TAPE
  • Zoro # G900779263
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
355HG-1/4X24X15TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 50A, Adhesive Backing