  • Mfr # 2080-1/4X24X4TAPE
  • Zoro # G400772504
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
2080-1/4X24X4TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 70A, Adhesive Backing