  • Mfr # 6040-1/4X24X5TAPE
  • Zoro # G000780909
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6040-1/4X24X5TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 40A, Adhesive Backing