  • Mfr # 50040-1/4MTAPE
  • Zoro # G7371938
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-1/4MTAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
36"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
1/4, 36" x 36" tape Neo Economy 40