  • Mfr # 387-1/4X36X4
  • Zoro # G500779946
/ea
Free Shipping & Returns
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
387-1/4X36X4
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
3000 PSI
Description
Rubber Roll, Gum, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 40A, Plain Backing