  • Mfr # 330-1/4X36X4TAPE
  • Zoro # G800771022
/ea
Free Shipping & Returns
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
330-1/4X36X4TAPE
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, Hypalon, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 60A, Adhesive Backing