  • Mfr # 1507-1/4X36X4TAPE
  • Zoro # G700778961
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1507-1/4X36X4TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
400 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 70A, Adhesive Backing