  • Mfr # 50060-1/4RTAPE
  • Zoro # G7407960
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
4"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50060-1/4RTAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
4"
Rubber Length
24"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 4 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 1/4 in, 60A, Adhesive Backing